♥ 💥Merino Extra Fine

Priadza Merino Extra Fine od Dropsu je tkaná z jemných vlákien 100% merino vlny (19,5 mikrónov) získanej z voľne chovaných oviec z Južnej Afriky a Južnej Ameriky. Je výnimočne pružná a to kladie zvláštne nároky na správne spracovanie úpletov - dbáme na to, aby sme dodržali hustotu skúšobnej vzorky. Radšej zvolíme hustejší (tj. pletieme na tenších ihliciach) než volnejší vzor. Hotový výrobok perieme v chladnejšej vode a nikdy ho nenecháme príliš nasiaknuť. Sušíme voľne rozložené.


Úplety z tejto priadze sú veľmi pohodlné, pletenina je úhľadná a pravidelná. Merino Extra Fine je jemná a príjemná pri dotyku s pokožkou a vďaka týmto vlastnostiam je ideálna na detské a bábätkovské modely.

Táto priadza je ideálna najmä na štruktúrované a plastické vzory, napr. copánkový, či perličkový vzor. Je opatrená úpravou Superwash, takže výrobky z nej sú predurčené k dennému použitiu a praniu v práčke.

Farebnica tejto priadze obsahuje tak jednofarebné, ako aj zmiešané farebné varianty (mix) - tie vznikajú spojením dvoch, či viacfarebných vlákien, ktoré sú spriadané neskôr ako jedno vlákno s typickým viacfarebným "miešaným" efektom.

Made in EU

Materiál: 100% merino vlna
Gramáž a návin: 50g=105m
Ihlice: 4
Háčik: 4

Skúšobná vzorka: 10 x 10 cm = 21 ok x 28 radov.

Možnosť prať v práčke na 40°C šetrným programom, bez použitia aviváže, nechať sušiť voľne rozložené.

NAJPREDÁVANEJŠIE

Jeans

Špagáty VEĽKÁvlna 5mm

mark